Těhotenské cvičení pilates

TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ PILATES a kurz TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ PILATES S PŘEDNÁŠKAMI

Nastávající maminky ve ZDRAVÉM POHYBU ČB mohou navštěvovat ucelený cyklický kurz zdravotního cvičení formou Pilates (55 min.) s poporodní přednáškou – konzultací (45 min.).
Maminky mohou navštěvovat celý kurz (cvičení + přednášky) nebo jen cvičení či jen přednášky. Dle toho se pak odvíjí cena.

Cvičení je vedeno dle principů zdravotního Pilates, dle kurzů Těhotné a po porodu, Těhotenský Pilates a cvičení pro těhotné.

Přednášky jsou vedené dle principů „Psychomotorický vývoj dítěte do 1 roku věku dle dovednosti a potřeby a zásady správné manipulace s novorozencem a kojencem Evy Kiedroňové“ a odborného kurzu pro instruktory „Něžná Náruč Rodičů o manipulaci s dítětem dle metodiky EVY KIEDROŇOVÉ„. Dle principů psychomotorického vývoje dítěte prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph.D. Dále dle poznatků z rekvalifikačního kurzu „PROFESIONÁLNÍ CHŮVA PRO DĚTI OD 0 do 15 let věku“ a z celé řady získaných poznatků ze školení u mé základny IQ pohyb Praha.

Přednášky běží jako uzavřený kurz – cyklus 8 setkání. Cvičení probíhá neustále bez návaznosti na kurz přednášek. Pokud je cyklus přednášek ukončen a není nová těhotenská skupina zcela naplněna, nový cyklus začne po dohodě a naplnění kapacity, do té doby dochází nastávající maminky jen na cvičení.


Doporučuji:

 • aby do kurzu nastávající maminky vstupovaly nejdříve po ukončeném prvním trimestru, tj.12 týden těhotenství, kdy jsou již známy první genetické výsledky a také začínají ustupovat těhotenské nevolnosti.
  Těhotenské nevolnosti mohou potrápit až do 15 až 16 tt, kdy dochází k úplnému napřímení dělohy pro rostoucí plod.
 • Cvičení či celý kurz je pak vhodné navštěvovat v době, kdy se nastávající maminka cítí dobře a nemá již těhotenské nevolnosti 
 • Také doporučuji, abyste před vstupem do kurzu a hlavně na cvičení se svým gynekologem prodiskutovaly možnost cvičení vzhledem k aktuálnímu průběhu těhotenství a aby Vám ošetřující lékař povolil pohybovou aktivitu.

 

Obsah a cíl kurzu, konzultací a cvičení:

CVIČENÍ:

 • cvičení pro těhotné vždy s přihlédnutí na daný trimestr
 • nastávající maminky se vždy musí řídit dle svých pocitů a aktuálního zdravotního stavu
 • zaměřujeme se na hrudník, který připravujeme pomocí dechu na vyvrcholení období těhotenství, což je porod
 • rovněž cvičíme horní a dolní končetiny, ty přeci nejsou těhotné
 • snažíme se udržet vypřímenou posturu i v období těhotenství, tělo po porodu bude lépe schopné se co nejdříve vrátit do původního stavu
 • uvolňujeme bolavá záda

PŘEDNÁŠKY:

 • podrobný obsah přednášek pak zasílám přihlášeným děvčatům mailem
 • hrubý obsah je: fyziologické změny v těhotenství, co vědět před porodem, porodní plán, porod, fyziologické změny po porodu, co cvičit a co určitě nedělat, kojení a vše kolem kojení a  krmení, hygiena, psychomotorický vývoj dítěte, aj, aj. aj….…)
 • na ukončený cyklus přednášek navazuje kurz cca 3 – 3,5h. dlouhý MANIPULACE s dítětem

 Cvičení 1x týdně- platí se 10 lekcí, cena 1500 Kč – jedná se o 10 lekcí nahlášených přes rezervační systém dle vašich možností. Nejlépe kvůli návaznosti lekcí je dobré dodržovat pravidelnost.
Kurz s přednáškami – jedná se o 8 lekcí, 8 týdnů po sobě jdoucích. Nebo dle dohody dle časových možností lektora. Nyní běží přednášky do září 2020. Cena se odvíjí dle počtu přihlášených.

PONDěLí ÚTERý STřEDA ČTVRTEK PáTEK SOBOTA NEDěLE
15:00 - 16:00
Těhotenské cvičení pilates
Cyklus přednášek - nový po dohodě.
15:00 - 15:45
Těhotenské cvičení pilates15:45 - 16:45
OPEN lekce - přihlášení přes rezervační systém.
16:00 - 17:00
Click on the class name to get additional info
PONDěLí ÚTERý STřEDA ČTVRTEK PáTEK SOBOTA NEDěLE
15:00 - 16:00
Těhotenské cvičení pilates
Cyklus přednášek - nový po dohodě.
15:00 - 15:45
Těhotenské cvičení pilates15:45 - 16:45
OPEN lekce - přihlášení přes rezervační systém.
16:00 - 17:00
Click on the class name to get additional info

Hodnocení kurzu Těhotenský pilates s přednáškami:

Šárka Fraňková napsala: „Otěhotněla jsem a jelikož jsem prvorodička a také člověk , který chce o sebe i své budoucí miminko pečovat, rozhodla jsem se , že začnu chodit na těhotenské kurzy a pilates. O Jítě a studiu Zdravý pohyb ČB jsem se dozvěděla na internetu, zaujalo mě to a přihlásila jsem se. Hned od pohledu a vlastně již i po telefonu mi byla Jitka velice sympatická 😊 Kurz mě velice naplňoval a zásoboval důležitými a zajímavými informacemi, které jsem si postupně každý ten týden odnášela sebou domů a předávala s nadšením i svému příteli 😊 a to vždy i protažená z těhotenského pilates a s velmi pozitivní náladou.
Navíc jsem zde potkala super budoucí maminky, které neotravujete se stálými řečmi o budoucím miminku, jelikož ony mají téma společné a rády si o tom s vámi podiskutují 😊 Za mě těhotenský kurz, pilates a samotná Jituška jako člověk i jako ,,učitelka“ a rádce… úžasný! Určitě doporučuji a jsem za sebe i za mé budoucí mimčo moc ráda , že jsem Zdravý pohyb ČB navštívila!


Bára Malíková mi napsala: „Tímto bych Ti chtěla poděkovat za přijetí do rozjetých  přednášek. Věřím, že každá cesta za poznáním, seznámením s určitou osobou a vše , co se děje kolem nás není náhodou a je to pomocná ruka, ať Andělů či jen shoda náhod, ale mě dovedla k Tobě.
Než jsem začala chodit k Tobě na kurz, tak mé obavy z toho, že nebudu umět zacházet s dítětem byly velmi silné a stresující! Otázky, jak já můžu být matkou, když děti tahám jako štěňata? Či dokážu já se postarat o dítě?
Dnešním dnem se začínám na miminko těšit čím dál víc, protože se nemohu dočkat, jak s ním budu manipulovat, jak ho zabalím do peřinky a těším se, že nám bude přáno a budeme kojit.  Každá tvá cenná zkušenost a informace je pro mě velmi přínosná a vždy si odnáším něco nového, užitečného
A pevně věřím, že při jakékoliv nesnázi si na vše vzpomenu……………“