Těhotenské cvičení pilates

TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ PILATES a kurz TĚHOTENSKÉ CVIČENÍ PILATES S PŘEDNÁŠKAMI

Nastávající maminky ve ZDRAVÉM POHYBU ČB mohou navštěvovat ucelený cyklický kurz zdravotního cvičení formou Pilates (55 min.) s poporodní přednáškou – konzultací (45 min.).
Maminky mohou navštěvovat celý kurz (cvičení + přednášky) nebo jen cvičení či jen přednášky. Dle toho se pak odvíjí cena.

Cvičení je vedeno dle principů zdravotního Pilates, dle kurzů Těhotné a po porodu, Těhotenský Pilates a cvičení pro těhotné.

Přednášky jsou vedené dle principů „Psychomotorický vývoj dítěte do 1 roku věku dle dovednosti a potřeby a zásady správné manipulace s novorozencem a kojencem Evy Kiedroňové“ a odborného kurzu pro instruktory „Něžná Náruč Rodičů o manipulaci s dítětem dle metodiky EVY KIEDROŇOVÉ„. Dle principů psychomotorického vývoje dítěte prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph.D. Dále dle poznatků z rekvalifikačního kurzu „PROFESIONÁLNÍ CHŮVA PRO DĚTI OD 0 do 15 let věku“ a z celé řady získaných poznatků ze školení u mé základny IQ pohyb Praha.

Přednášky běží jako uzavřený kurz – cyklus 8 setkání. Cvičení probíhá neustále bez návaznosti na kurz přednášek. Pokud je cyklus přednášek ukončen a není nová těhotenská skupina zcela naplněna, nový cyklus začne po dohodě a naplnění kapacity, do té doby dochází nastávající maminky jen na cvičení.


Doporučuji:

 • aby do kurzu nastávající maminky vstupovaly nejdříve po ukončeném prvním trimestru, tj.12 týden těhotenství, kdy jsou již známy první genetické výsledky a také začínají ustupovat těhotenské nevolnosti.
  Těhotenské nevolnosti mohou potrápit až do 15 až 16 tt, kdy dochází k úplnému napřímení dělohy pro rostoucí plod.
 • Cvičení či celý kurz je pak vhodné navštěvovat v době, kdy se nastávající maminka cítí dobře a nemá již těhotenské nevolnosti 
 • Také doporučuji, abyste před vstupem do kurzu a hlavně na cvičení se svým gynekologem prodiskutovaly možnost cvičení vzhledem k aktuálnímu průběhu těhotenství a aby Vám ošetřující lékař povolil pohybovou aktivitu.

 

Obsah a cíl kurzu, konzultací a cvičení:

CVIČENÍ:

 • cvičení pro těhotné vždy s přihlédnutí na daný trimestr
 • nastávající maminky se vždy musí řídit dle svých pocitů a aktuálního zdravotního stavu
 • zaměřujeme se na hrudník, který připravujeme pomocí dechu na vyvrcholení období těhotenství, což je porod
 • rovněž cvičíme horní a dolní končetiny, ty přeci nejsou těhotné
 • snažíme se udržet vypřímenou posturu i v období těhotenství, tělo po porodu bude lépe schopné se co nejdříve vrátit do původního stavu
 • uvolňujeme bolavá záda

PŘEDNÁŠKY:

 • podrobný obsah přednášek pak zasílám přihlášeným děvčatům mailem
 • hrubý obsah je: fyziologické změny v těhotenství, co vědět před porodem, porodní plán, porod, fyziologické změny po porodu, co cvičit a co určitě nedělat, kojení a vše kolem kojení a  krmení, hygiena, psychomotorický vývoj dítěte, aj, aj. aj….…)
 • na ukončený cyklus přednášek navazuje kurz cca 3 – 3,5h. dlouhý MANIPULACE s dítětem

 Cvičení 1x týdně- platí se 10 lekcí, cena viz. CENÍK – jedná se o 10 lekcí nahlášených přes rezervační systém dle vašich možností. Nejlépe kvůli návaznosti lekcí je dobré dodržovat pravidelnost.
Kurz s přednáškami – jedná se o 8 lekcí, 8 týdnů po sobě jdoucích. Nebo dle časových možností lektora a dohody s účastnicemi. Cena se odvíjí dle počtu přihlášených.

PONDěLí ÚTERý STřEDA ČTVRTEK PáTEK SOBOTA NEDěLE
14:00 - 15:00
Těhotenské cvičení pilates
Cyklus přednášek - po dohodě.
14:45 - 15:30
Těhotenské cvičení pilates15:30 - 16:25
CVIČENÍ - OPEN lekce - přihlášení přes rezervační systém.
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
Click on the class name to get additional info
PONDěLí ÚTERý STřEDA ČTVRTEK PáTEK SOBOTA NEDěLE
14:00 - 15:00
Těhotenské cvičení pilates
Cyklus přednášek - po dohodě.
14:45 - 15:30
Těhotenské cvičení pilates15:30 - 16:25
CVIČENÍ - OPEN lekce - přihlášení přes rezervační systém.
15:00 - 16:00
16:00 - 17:00
Click on the class name to get additional info

Hodnocení kurzu Těhotenský pilates s přednáškami:

Katka Rosíková napsala: „Ahoj, trochu se zpožděním dávám vědět, že s nám narodil Jeníček. Děkuji moc za skvělé Těhu cvičení, drželo mě až do konce v krásné formě, s prvním proleženým těhotenstvím se to nedalo vůbec srovnat. Děkuji.“
Katka se rovnou přihlásila na kurz Pánevní dno (bude 3M po porodu).


Šárka Fraňková napsala: „Otěhotněla jsem a jelikož jsem prvorodička a také člověk , který chce o sebe i své budoucí miminko pečovat, rozhodla jsem se , že začnu chodit na těhotenské kurzy a pilates. O Jítě a studiu Zdravý pohyb ČB jsem se dozvěděla na internetu, zaujalo mě to a přihlásila jsem se. Hned od pohledu a vlastně již i po telefonu mi byla Jitka velice sympatická 😊 Kurz mě velice naplňoval a zásoboval důležitými a zajímavými informacemi, které jsem si postupně každý ten týden odnášela sebou domů a předávala s nadšením i svému příteli 😊 a to vždy i protažená z těhotenského pilates a s velmi pozitivní náladou.
Navíc jsem zde potkala super budoucí maminky, které neotravujete se stálými řečmi o budoucím miminku, jelikož ony mají téma společné a rády si o tom s vámi podiskutují 😊 Za mě těhotenský kurz, pilates a samotná Jituška jako člověk i jako ,,učitelka“ a rádce… úžasný! Určitě doporučuji a jsem za sebe i za mé budoucí mimčo moc ráda , že jsem Zdravý pohyb ČB navštívila!


Bára Malíková mi napsala: „Tímto bych Ti chtěla poděkovat za přijetí do rozjetých  přednášek. Věřím, že každá cesta za poznáním, seznámením s určitou osobou a vše , co se děje kolem nás není náhodou a je to pomocná ruka, ať Andělů či jen shoda náhod, ale mě dovedla k Tobě.
Než jsem začala chodit k Tobě na kurz, tak mé obavy z toho, že nebudu umět zacházet s dítětem byly velmi silné a stresující! Otázky, jak já můžu být matkou, když děti tahám jako štěňata? Či dokážu já se postarat o dítě?
Dnešním dnem se začínám na miminko těšit čím dál víc, protože se nemohu dočkat, jak s ním budu manipulovat, jak ho zabalím do peřinky a těším se, že nám bude přáno a budeme kojit.  Každá tvá cenná zkušenost a informace je pro mě velmi přínosná a vždy si odnáším něco nového, užitečného
A pevně věřím, že při jakékoliv nesnázi si na vše vzpomenu……………“