Proč zdravý pohyb ČB?

Pohyb mi byl vlastní od dětství. Milovala jsem všechny sporty, nejvíc atletiku. Na střední škole jsem se věnovala fitness. Vyzkoušela jsem také aerobik. Všechny formy aerobiku a všechny formy formování těla mne provázely celou vysokou školou.

Poté jsem nastoupila do práce a doba sedavá s mým tělem „cvičila“ a duše křičela o pomoc. Nastoupily dynamičtější formy cvičení. Deset hodin v práci jsem kompenzovala na spinningu, na squashi, v bazénu, na jumpingu, kickboxu, na bruslích. Když bylo léto, tak jsem brzy ráno chodívala běhat. Ten zážitek, kdy se probouzí den, jsem milovala. Neodmyslitelně k tomuto období patří parašutismus. Tandemový seskok mne uchvátil natolik, že jsem si musela udělat výcvikový kurz a začít skákat sama. Asi jsem si potřebovala dokázat, že zvládnu udělat krok do neznáma. Byly to ty nejsilnější pozitivní prožitky, které jsem do té doby zažila. Pak nastoupilo první těhotenství a tím se vše změnilo.

Těhotenské nevolnosti mi za první tři měsíce snížily váhu o 7 kg, skončila jsem v nemocnici na infúzích. Dva měsíce před porodem jsem musela zůstat ležet, hrozil předčasný porod. Vše jsem zvládla, dceru jsem donosila živou a zdravou do termínu. Přišel porod. Bohužel nepostupoval. Skončil pozdě nařízenou sekcí. Následovalo to nejhorší, co žena může ve svém životě zažít. Moje dcera Anička umřela po čtyřech dnech na následky porodu. Následovalo šílené období.

Psal se rok 2009, kdy jsem se prvně setkala s formou klasického pilates. Cvičení mi pomohlo se opět napřímit, zvednout hlavu a dívat se před sebe. Cítila jsem se po cvičení lépe na těle i na duši. A tím to vlastně všechno začalo…..

Jsem instruktorka zdravého pohybu, maminka dvou živých, zdravých dětí a jednoho strážného anděla. Po devíti letech praxe s výukou pohybu, neustálého rozšiřování vzdělání v oblasti zdravého pohybu a třech změnách cvičebních míst jsem v Českých Budějovicích otevřela své vlastní studio „Zdravý pohyb ČB“ v ulici Chelčického 123/6 – mezi OC Mercury a Lannovou třídou. 😊

„ZDRAVÝ POHYB A PILATES JE JAKO MOJE DÍTĚ, UČÍM HO S LÁSKOU!“

leden 2018