Pilates po porodu s DNS

CVIČENÍ JE URČENÉ ŽENÁM PO PORODU

Po porodu můžete být kratší i delší dobu. Podmínkou pro vstup do hodin u čerstvých maminek je ukončené šestinedělí a absolvování povinné gynekologické prohlídky, která potvrdí, že je vše v pořádku.


Cvičení je zaměřené na správné nastavení systému pánve a páteře, které s postupujícím těhotenstvím doznaly změn. Pokud nedošlo k nápravě, tak tyto změny přetrvávají řadu let.

V průběhu těhotenství se mění postavení pánve, která se překlápí do anteverze, tím se zkracují zádové svaly a proti se povolují svaly břicha. Dochází ke změnám na hrudníku. S rostoucím bříškem se žebra více otevírají vpřed. Také dochází ke stlačení vnitřních orgánů takže máme problémy s vyprazdňováním, plynatostí a mohou se objevit i hemoroidy.
V závěru těhotenství se nám zkracuje dech, protože díky velikosti plodu dochází ke vpáčení bránice, která má tímto omezenou funkci. Máme pocit, že se nemůžeme dodechnout, nestačí nám dech, zadýcháváme se při chůzi do schodů. Funkci dechu převezmou pomocné dechové svaly hrudníku a krku.
K velkým změnám dochází na pánevním dnu. Pánevní dno již nikdy nebude takové jako před těhotenstvím. I přesto si s tím umíme poradit. Víte, že bychom neměly v žádném případě nosit těžší břemena – víc jak 5 kg do jedné ruky? Co potom, když vezmeme autosedačku s dítětem, do auta nahodíme kočárek a dojedeme na nákup, který pak ještě odnosíme domů?

Realita mateřství. "Maminko mám Tě rád." Syn po nakojení 🙂

CÍLEM CVIČENÍ JE:
– správným vedením posílit ochablou břišní stěnu a vyvážit zkrácené svaly v bederní oblasti břicha a zad
– uvést zpět na své místo žebra a docílit tak napřímené postury pro správnou funkci bránice – dech a vnitrobřišní tlak
– zaměřit se na posílení svalů pánevního dna ve všech vrstvách v dynamice i statice
– v
ěnovat se budeme i problematice diastázy – rozestupu přímých břišních svalů, což je velkým problémem nejen po porodu. Víte, že diastázu můžete pozorovat už i u novorozenců? Řekneme si a naučíme se, jak správně nastavit pánev a kdy bychom už neměly diastázu pozorovat u našich nejmenších a jak na ni vyzrát u dětí i samy u sebe.
– p
rojdeme i vývojovou kineziologií dle principů DNS (Dynamické Neuromuskulární Stabilizace) dle Prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph.D., abychom si uvědomily vývoj našeho děťátka. To nám pomůže jak po fyzické stránce, protože to vše vyzkoušíme na svém těle a zároveň dopomůže všímat si případných fyziologických odchylek u dítěte, které můžeme za včas zastavit a ovlivnit správným směrem.

To VŠE je předmětem kurzu PILATES PO PORODU S DNS.


Běží jako OTEVŘENÉ HODINY – cena hodiny 150 Kč.
Přihlášení přes rezervační systém, kam Vám dám heslo.
Minimální vklad do rezervačního systému je 1500 Kč, na 10 lekcí.

Na dlouhodobé cvičení přispívají pojišťovny. Zjistěte si podmínky čerpání benefitů u Vaší zdravotní pojišťovny.

S sebou nutné vzít pohodlné oblečení, cvičí se v ponožkách, v létě naboso, 2 střední ručníky na podkládání, střední froté.

PONDěLí ÚTERý STřEDA ČTVRTEK PáTEK SOBOTA NEDěLE
10:00 - 11:00 Pilates po porodu s DNS10:30 - 11:25
OPEN hodiny
Vhodné i pro frekventanty z kurzů ZDRAVÁ ZÁDA a PD
11:00 - 12:00
Click on the class name to get additional info

Úterý

PONDěLí ÚTERý STřEDA ČTVRTEK PáTEK SOBOTA NEDěLE
10:00 - 11:00 Pilates po porodu s DNS10:30 - 11:25
OPEN hodiny
Vhodné i pro frekventanty z kurzů ZDRAVÁ ZÁDA a PD
11:00 - 12:00
Click on the class name to get additional info

Úterý